• ,,NAJ vianočná pohľadnica“

• 21. 12. 2023
          • Na základe oficiálnej výzvy predsedu národnej rady Slovenskej republiky pre všetky základné
            umelecké školy na Slovensku sa aj naša ZUŠ zapojila do súťaže o ,, NAJ vianočnú
            pohľadnicu“, ktorá sa bude rozposielať z národnej rady SR po Slovensku a do celého sveta.
            Do tejto výzvy sa zapojili aj žiaci výtvarného odboru ZUŠ z triedy pani uč. Bc. Márie
            Pulkovníkovej. Jej žiačka 5 ročníka 2. časti Bianka Haburová očarila svojou výtvarnou prácou
            – maľbou predsedu NR SR Petra Pellegriniho natoľko, že spomedzi veľkého množstva
            zaslaných prác túto súťaž vyhrala. Veľmi sa tešíme z tohto krásneho úspechu a Bianke
            prajeme, nech jej výherná práca poteší srdce každého jedného adresáta.
            Srdečne blahoželáme !!!

• VYHODNOTENIE VIANOČNEJ SÚŤAŽE!

• 14. 12. 2023

Vážení zúčastnení,

dovoľte, aby sme Vás informovali o výsledkoch našej školskej súťaže „Najčarovnejšia vianočná ozdoba“. Veľmi nás teší, že sa Vás do súťaže zapojilo veľké množstvo. Touto cestou sa Vám zároveň chceme poďakovať za naozaj čarovné vianočné ozdoby.

Výhry si môžete prevziať u Vašich triednych učiteľov v poslednom predprázdninovom týždni.

Výsledky súťaže sú nasledovné:

Výtvarný odbor:

1. miesto - Viktória Kužňárová

2. miesto - Zara Košková

3. miesto -  Mia André

2. kategória do 10 rokov:

1. miesto - Veronika Chromišinová

2. miesto - Michaela Chromišinová

3. miesto -  Laura Vartášová

3. kategória do 13 rokov:

1. miesto - Dorota Baranová

2. miesto - Emma Hrušková

3. miesto - Matej Kurtoš

Hudobný odbor:

1. miesto - Alžbeta Trembuľáková

2. kategória do 10r:

1. miesto - Veronika Chromišinová

3. kategória do 13 rokov:

1. miesto - Nela André

2. miesto - Terézia Šepeľáková

Tanečný odbor:

1. miesto - Viliam Varga a Filip Varga

2. miesto - Nikola Bašistová

3. miesto - Nikolas Senci

2. kategória do 10 rokov:

1. miesto - Ela Maťašová

2. miesto - Nela Hrušková

3. miesto - Elizabeth Vargová

Rodičia a učitelia:

1. miesto - Martina Havrilková
            2. miesto - Monika Tirpáková
            3. miesto - Diana André a Katarína Kentošová

Víťazom srdečne gratulujeme!

• Richard Rikkon a talenty Sečoviec

• 7. 12. 2023
          • V dňoch 30. novembra a 1. decembra 2023 poctil svojou návštevou Základnú umeleckú školu v Sečovciach známy slovenský klavírny virtuóz Richard Rikkon, ktorý sa v prvý deň venoval žiakom hudobného a tanečného odboru ZUŠ.

Formou tvorivých dielní všetci zúčastnení pracovali na dielach známych aj menej známych skladateľov, žiaci sa obohacovali novými skúsenosťami, zručnosťami z vlastnej interpretácie, ako aj spoločnou prácou a hrou so samotným hosťom.

Z tvorivých dielní prvého dňa si umelec vybral žiakov a čísla do piatkového gala večera – koncertu, na ktorom odzneli skladby vo famóznom podaní samotného hosťa.

Svojou virtuozitou klavirista sprevádzal aj vybraných žiakov školy, hrajúcich na inštrumentálne nástroje, spevákov, alebo tanečníkov.

Pred samotným večerným koncertom sa v priestoroch koncertnej sály premietala výstava prác žiakov výtvarného odboru.

Celý piatkový večerný program moderoval pán Karol Farkašovský

Touto cestou sa vedenie základnej umeleckej školy chce poďakovať samotným interpretom a  mestu Sečovce, ktoré tento projekt podporilo.